Drzwi pivotowe wewnętrzne i zewnętrzne - nowoczesny design

Drzwi pivotowe wewnętrzne i zewnętrzne to zdecydowanie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zestawienie wysokiej jakości designu z równie wysokim poziomem jakości. Drzwi wahadłowo-obrotowe jakimi są drzwi pivot stosowane jako drzwi zewnętrzne, nadają nowoczesnego wyglądu całej bryle domu. Jako, że drzwi pivotowe zostały stworzone z myślą o braku ram, ościeżnic i framug, tworzą one całość z resztą elewacji, nadając designerskiego wyglądu. Drzwi wahadłowo-obrotowe zewnętrzne to również sposób na stworzenie otwartej przestrzeni. Pozostawiając je otwartymi z łatwością stworzymy niejako wspólny obszar z tarasem lub ogrodem, co da nie tylko wspaniały efekt wizualny ale również pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem. Doskonale w tej roli sprawdzą się drzwi pivotowe przeszklone, które wpuszczą do naszego domu naturalne światło, a także nadadzą wnętrzom industrialnego charakteru. 

Drzwi pivotowe wewnętrzne będą z kolei doskonałym wyborem jeśli zależy nam na oddzieleniu od siebie pewnych przestrzeni. Można więc śmiało stwierdzić, że drzwi te cechuje nie tylko nowoczesny design ale przede wszystkim funkcjonalność. W domach prywatnych doskonale sprawdzą się pomiędzy kuchnią a salonem czy jadalnią - sami zdecydujemy, czy chcemy mieć otwartą kuchnię czy zamkniętą. W przestrzeni biurowej i użytkowej sprawdzą się w roli separatora poszczególnych pomieszczeń, dzięki czemu można stworzyć więcej przestrzeni do pracy, a także jednej wspólnej przeznaczonej zebraniom czy szkoleniom. Drzwi te ze względu na zawiasy pivotowe dają nam ogromną swobodę w kwestii otwierania ich w dwóch kierunkach, przez co z łatwością możemy dopasować je do naszych preferencji i potrzeb. Ze względu na brak ościeżnic wyróżniają się lekkością i minimalizmem, a ich designerski charakter sprawia, że doskonale wpisują się do nowoczesnych wnętrz.

Jakie zawiasy do drzwi pivotowych należy wybrać?

Decydując się na drzwi typu pivot konieczne jest dopasowanie odpowiednich zawiasów, aby mogły pełnić swoją funkcję. Dedykowanymi zawiasami do drzwi wahadłowo-obrotowych są oczywiście zawiasy pivotowe dopasowane do ich konstrukcji. O tym, o czym należy pamiętać to fakt, że zawias do drzwi pivot zdecydowanie różni się od klasycznego zawiasu drzwiowego - przede wszystkim wyróżnia go miejsce mocowania. W klasycznych skrzydłach drzwiowych zawiasy montowane są po bocznej stronie drzwi w taki sposób, aby móc przymocować je do ościeżnicy. W przypadku zawiasów pivotowych, ich montaż ma miejsce w górnej i dolnej części drzwi. Takie położenie zawiasów pozwala drzwiom pivotowym na ich otwieranie oraz obracanie, a nie uchylanie jak ma to miejsce w przypadku klasycznych skrzydeł drzwiowych. Zawiasy pivotowe, które umieszczane są na górnej i dolnej krawędzi drzwi są montowane również do ściany nad przestrzenią drzwi i do podłogi dla zapewnienia stabilizacji. 


Zawiasy pivot są dostępne w ofercie naszego sklepu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycjami marek takich jak JNF i Tupai..