Pytanie postawione w tytule tego artykułu jest trochę prowokacyjne. Wybór akcesoriów drzwiowych uzależniony jest od wielu czynników. Nie ma jednej słusznej drogi i zasad, jakimi powinniśmy się kierować. Urządzane wnętrze powinno odpowiadać naszym upodobaniom i gustom. Do klasycznego pomieszczenia możemy z powodzeniem zastosować nowoczesne zamki do drzwi, a industrialny loft wyposażyć w rustykalne kołatki drzwiowe. Dzisiaj przyjrzymy się, jakie możliwości mamy, jeżeli stajemy przed wyborem akcesoriów zarówno do drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Klasycznie nie znaczy nudno

Wiele osób błędnie uważa, że tradycyjnie urządzone wnętrza to pozbawione polotu i potencjału pomieszczenia, na całe szczęście nie jest to prawdą. Współczesne akcesoria do drzwi nawet te utrzymane w klasycznym stylu, tworzone są w nowoczesnym duchu z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Wiele takich produktów oferuje sklep Handles.pl. Jest to miejsce, gdzie znajduje się bardzo szeroki wybór klamek, zawiasów i zamków. Warto dodać, że wszystkie produkty oferowane są w bardzo atrakcyjnej cenie.
Warto zwłaszcza zajrzeć do kategorii akcesoria drzwiowe, ponieważ znajdują się tam designerskie, nowoczesne elementy do drzwi zewnętrznych, oraz klasyczne i praktyczne dodatki, takie jak odbojnik AXA do skrzydeł ciężkich. Jest on masywny, wykonany z metalu i wykończony gumą. Nie tylko chroni on ściany przed uszkodzeniem, ale swoim wyglądem zdobi także pomieszczenie, w którym się znajduje.
Do klasycznie urządzonych wnętrz najlepiej pasują akcesoria drzwiowe wykonane z drewna, metalu lub innych tradycyjnych materiałów. Znakomitym dodatkiem do dużych, ciężkich, zdobionych, tradycyjnych drzwi jest kołatka drzwiowa Victorian. Jest to mosiężna, satynowa ozdoba o długości 15 centymetrów, co czyni ją idealną do skrzydeł o dużej powierzchni, gdzie będzie stanowić centralny ich punkt. Takie połączenie nada charakteru i powagi drzwiom oraz całemu domowi lub mieszkaniu.

odbojnik do drzwi odbój drzwiowy kwadratowy zawias do drzwi

Praktyczna nowoczesność

Osoby, które preferują współczesne rozwiązania, oferta dostępnych w sprzedaży akcesoriów drzwiowych także zadowoli. Poza wspomnianymi już odbojnikami, które także występują w wielu odmianach, nasz sklep Handles przygotował nowoczesne zawiasy do drzwi, tuleje wentylacyjne wykonane ze stali oraz inne produkty tego typu. Ciekawie prezentuje się seria odbojów podłogowych Minimal, których przykładem może być model o sygnaturze Ms. Wykonany on został z mosiądzu o fakturze przypominającej blok naturalnego kamienia, a opasany został gumową obręczą. Z tego względu sprawdza się świetnie w pomieszczeniach o kamiennej posadzce, stalowych elementach wyposażenia oraz minimalistycznym designie. Akcesoria, w jakie możemy wyposażyć drzwi to także odboje ścienne, które jednocześnie chronią ścianę oraz skrzydło drzwiowe przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klasycznie i nowocześnie

Wybór akcesoriów drzwiowych powinien być dla nas przyjemnością, a zamontowane dodatki cieszyć oko i wprawiać nas w dobry nastrój. Jeżeli kochamy tradycyjne wnętrza i klasyczne aranżacje to wybór dodatków do drzwi jest więcej niż bogaty. To samo tyczy się także miłośników najnowszych trendów. Asortyment sklepów, takich jak Handles.pl jest na tyle różnorodny, że każdy klient odnajdzie w nim urzekające go wzory, wykonane z materiałów współgrających z estetyką aktualnie urządzanego pomieszczenia oraz pasujące do niego akcesoria. Z drugiej strony, jeżeli spodoba nam się element nie do końca wpasowujący się w naszą koncepcję, czasami warto złamać zasady i uczynić z niego wyróżniający się i zaskakujący detal.