Współczesne biura w wielu przypadkach to zaprojektowane z pomysłem i polotem przestrzenie. Do ich tworzenia wykorzystywane są najbardziej atrakcyjne wizualnie oraz praktyczne materiały. Jednym z nieodzownych elementów eleganckich biur są szklane drzwi. Powoli stają się one standardem w ekskluzywnych biurowcach oraz siedzibach firm, które urządzone zostały według najnowszych trendów. Jednak atrakcyjny efekt często psuty jest przez źle dobrane okucia do szklanych drzwi. Dzisiaj wskażemy kilka ciekawych wzorów i rozwiązań, które pomogą właściwie dobrać ten element wystroju.

Eleganckie połączenie

Nie do dziś wiadomo, iż połączenie szkła i stali jest eleganckie, estetyczne i dobrze sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach. Niewielkie biura ze szklanymi drzwiami zyskują optycznie na wielkości, a duże przestrzenie wydają się bardziej uporządkowane. Zastosowanie dobrej jakości nowoczesnych uchwytów lub klamek potęguje wrażenie elegancji i profesjonalizmu. Jednym z miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w tego rodzaju asortyment jest nasz sklep Handles.pl. Oferowane u nas atrakcyjnych cenach klamki, wykonane są z wysokiej jakości materiałów i często projektowane przez znane studia. Warto zatem zajrzeć na tę stronę, zanim zdecydujemy się na wybór jakiejś konkretnej klamki do szkła.

klamka do drzwi biurowychnowoczesna klamka do drzwi w biurzepochwyt do drzwi szklanych

Minimalistyczne klamki

Wybierając okucia do drzwi ze szkła, należy podjąć decyzję, czy interesują nas uchwyty, czy klamki. Jeśli zdecydujemy się na te ostatnie, otwiera się przed nami możliwość wyboru spośród ogromnej ilości wzorów, typów i rodzajów. Jedną z ciekawszych klamek, jakie można znaleźć we wspomnianym sklepie, jest model o nazwie Forma 13. W małej, estetycznej konstrukcji o owalnym kształcie zmieszczono zamek, przycisk blokujący oraz otwór na klucz. Takie połączenie sprawia, iż jest to wyjątkowo praktyczny element wyposażenia drzwi. Klamka ta dostępna jest w dwóch rodzajach chromu - matowym i połyskującym. Małe rozmiary sprawiają, iż w połączeniu ze sporą taflą szklanych drzwi, element ten jest bardzo dyskretnym dodatkiem, który nie dodaje optycznie ciężaru skrzydłu drzwiowemu. By całość tworzyła zgraną kompozycję, warto także zakupić pasujące stylem wykończenia zawiasy oraz kontr zamek. Klamka do drzwi szklanych powinna być elementem ozdobnym o praktycznym zastosowaniu, który jest naturalną częścią skrzydła. Źle dobrana może zepsuć wrażenie i zaburzyć równowagę wystroju całego pomieszczenia. Klamka do drzwi szklanych znakomicie sprawdzi się w biurach i pomieszczeniach, gdzie nie panuje zbyt duży ruch. Natomiast w wejściach do biurowców, firm lub poszczególnych działów lepiej jest zastosować inne rozwiązanie.

Pewny uchwyt od wejścia

Wszędzie tam, gdzie drzwi pracują stale, czyli często są otwierane, najlepiej jest zainstalować uchwyty. Są one wygodniejsze w takim wypadku od klamek. Zapewniają pewniejszy chwyt, łatwiejsze otwieranie oraz mniejsze ryzyko uszkodzenia i ubrudzenia tafli szkła. Sklep Handles.pl w kategorii uchwyty do drzwi szklanych prezentuje bogaty asortyment zarówno prostych wzorów, jak i bardziej ekstrawaganckich rozwiązań. Wszystkie jednak one są elegancie i gwarantują doskonały efekt, a przykładem tego jest uchwyt do drzwi szklanych P-010. Ten dwustronny element wyróżnia się niecodziennym, prawie trójkątnym kształtem oraz wykonaniem ze stali nierdzewnej. Skrzydła drzwiowe z takim wykończeniem stają się bardziej reprezentacyjne, wizualnie większe oraz wygodne w użyciu dzięki szerokiej powierzchni uchwytu.

Szklane drzwi oraz klamki przeznaczone specjalnie do nich mogą znacząco wpłynąć na estetykę pomieszczeń biurowych, należy tylko pamiętać o zestawieniu ze sobą odpowiednich i pasujących do siebie elementów.