Systemy przesuwne do drzwi pozwalają w nowoczesny, niezwykle praktyczny i estetyczny sposób zaaranżować przestrzeń w domu i biurze. Świetnie sprawdzają się w garderobie, salonie, sypialni oraz w korytarzach i przedpokojach, gdzie mamy do czynienia z wąskimi, ciasnymi powierzchniami. Z powodzeniem można zamontować prowadnice do drzwi przesuwnych w szafach i szafkach (w pokoju i kuchni). Ukryte za drzwiami przesuwnymi półki pełne dokumentów, to świetne rozwiązanie dla każdej firmy. Nie tylko eliminuje ono nadmierne osadzanie się kurzu, ale przede wszystkim tworzy neutralną, sprzyjającą skupieniu się na ważnych zadaniach strefę. Oszczędność miejsca oraz swoboda możliwości zagospodarowania pozostałej części pomieszczenia to tylko niektóre korzyści, jakie daje szafa z drzwiami przesuwnymi.

Zasada działania i budowa

Standardowymi elementami w drzwiach przesuwnych są prowadnice (szyny), w których poruszają się specjalne rolki przymocowane do drzwi. W ten sposób można zmieniać położenie skrzydła drzwiowego w pozycji poziomej. Całość konstrukcji wymaga również zamontowania specjalnych okuć, listw i profili łączących. Wymiary poszczególnych komponentów są usystematyzowane tak, aby można było swobodnie je dobierać i łączyć ze sobą. Materiałami, z których wykonuje się poszczególne części systemów do drzwi przesuwnych mogą być: aluminium, stal lub tworzywo sztuczne. Aluminium, z uwagi na swoją niewielką wagę przy jednoczesnym zachowaniu dużej wytrzymałości, jest w tym przypadku najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

system do drzwi przesuwnychdrzwi przesuwne do szafy

Który system będzie najlepszy?

Obecnie istnieje tak wiele rodzajów systemów drzwi przesuwnych i tak dużo możliwości ich wykorzystania, że trudno właściwie się zdecydować, jakie wybrać systemy drzwi przesuwnych i gdzie najlepiej je zamontować. Jednym z bardzo ciekawych, innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie jest system do drzwi przesuwnych MAGIC. Zastosowane w nim komponenty stanowią opatentowany układ zapewniający komfort użytkowania, funkcjonalność i trwałość. Istotnym elementem w tym systemie są amortyzatory. Pojedynczy z nich został zwiększony o 20mm, przy zachowaniu tej samej szerokości drzwi. Uzyskano w ten sposób 50mm drogi hamowania. Zastosowane amortyzatory nie są połączone z ramą i zaślepkami, co pozwala na zmianę ich położenia, gdy jest to konieczne. Taki sposób rozwiązania i zamocowania amortyzatorów znacznie podnosi komfort użytkowania, ponieważ umożliwia ciche i delikatne zamykanie i otwieranie drzwi. Kółka dystansowe umieszczone zostały na końcu drzwi, dzięki czemu znacznie lepiej chronią je przed kontaktem ze ścianą. System do drzwi przesuwnych MAGIC został wyposażony w mikrometryczny system regulacji, co umożliwia regulację zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pozwala to na zniwelowanie ewentualnych nierówności ścian. Operacja ta możliwa jest do wykonania bez konieczności usuwania drzwi z toru jezdnego. Wypięcie się szyny w systemie MAGIC zostało uniemożliwione poprzez zastosowanie specjalnego systemu odblokowującego. Są to dwa pręty bezpieczeństwa pozwalające na obracanie anty-haków, bez konieczności zastosowania innych narzędzi. Dodatkowo, w przypadku drzwi montowanych naściennie, istnieje możliwość całkowitego ukrycia toru ślizgowego, zarówno przy otwartych, jak i zamkniętych drzwiach. Montaż drzwi przesuwnych działających w oparciu o system MAGIC jest niezwykle łatwy. Bez problemu poradzi z nim sobie każdy, co eliminuje konieczność zatrudnienia do tego zadania wykwalifikowanego pracownika.

Zdecydowane atuty

Wybór systemu do drzwi przesuwnych MAGIC podnosi estetykę wnętrza i pozwala na dostosowanie każdych drzwi przesuwnych do indywidualnego charakteru i stylu pomieszczenia. System ten jest rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie, odpowiadającym na indywidualne potrzeby i wysokie wymagania użytkowników. Wnętrze, w którym zostanie on zainstalowany, zyska na atrakcyjności i zacznie prezentować się znacznie lepiej.