Nie od dziś wiadomo, że włoski styl w modzie wnętrzarskiej inspiruje architektów i dekoratorów wnętrz z całego świata. Nie tylko czerpią z niego natchnienie producenci mebli czy dodatków dekoracyjnych. Wzorują się na nim również producenci okuć do drzwi i okien, którzy coraz większą uwagę przywiązują do jakości swoich produktów, a przede wszystkim stawiają na niepowtarzalny, designerski ich wygląd. Bardzo często korzystają z pomocy najwybitniejszych projektantów, których nazwiska gwarantują popularność i sukces projektu. Wydawać by się mogło, że nowoczesna klamka do drzwi musi być przede wszystkim funkcjonalna. Okazuje się jednak, że nie tylko powinna mieć praktycznie zastosowanie, ale w pierwszej kolejności musi być efektowną ozdobą. Powinna zachwycać detalami, przyciągać uwagę, a co najważniejsze winna być wykonana z najlepszej jakości materiałów i dopracowana w każdym szczególe. Ekskluzywne włoskie klamki spełniają wszystkie te wymagania.

Najmodniejsze okucia najbardziej znanych i cenionych producentów

Nasz internetowy sklep z klamkami to wyjątkowe miejsce. W jego asortymencie znajdują się luksusowe, a przede wszystkim niezwykle piękne okucia do drzwi zewnętrznych, jak również wewnętrznych, najbardziej znanych i cenionych włoskich marek. Oferujemy między innymi produkty firmy Olivari. Ta włoska marka od ponad stu lat zajmuje się produkcją klamek i uchwytów, które charakteryzują się niezwykłą estetyką wykonania, a co najważniejsze niepowtarzalnym designem. Nie można się jednak temu specjalnie dziwić, powstają bowiem przy współpracy najbardziej znanych i cenionych projektantów, a co więcej, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Efektem tego są w wyroby świetnej jakości, które ceni się także za unikatowe wzornictwo. Włoskie klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz inne okucia wytwarza także marka Mandelli, która jest jednym ze światowych liderów w ich produkcji. Produkty tej firmy wyróżniają się przede wszystkim surowcem, z jakiego są wykonywane. Wysokogatunkowy mosiądz, który jest wykorzystywany do tego celu, jest topiony i odlewany we włoskich zakładach. Każda kolejna faza produkcyjna również odbywa się na miejscu, we Włoszech, co umożliwia stałą kontrolę nad produkcją. Gotowe wyroby opuszczające zakład z precyzyjnym dopracowaniem detali, a przede wszystkim oryginalnym designem.

włoska klamka do drzwi colombo designekskluzywna klamka do drzwi retro

Nowoczesne i designerskie okucia

Choć mogłoby się wydawać, że aby wyprodukować dobrej jakości okucia, trzeba ogromnego doświadczenie, to okazuje się jednak, że lata praktyki to nie wszystko. Potrzebna jest przede wszystkim pasja i chęć tworzenia rzeczy niebanalnych. Nowoczesne włoskie klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych produkowane przez firmę Colombo Design różnią się znacząco od tych, jakie powstają w konkurencyjnych firmach z tej branży. Proces ich produkcji jest niemal w pełni skomputeryzowany. Pozwala na tworzenie najbardziej awangardowych wzorów okuć i wyrafinowane ich zdobienie. Firma współpracuje z najwybitniejszymi twórcami projektu Made in Italy, jak również najbardziej uzdolnionymi projektantami. Produkty tej marki cechują się charakterystycznym, lekkim, unikatowym designem, cenionym przez klientów na całym świecie. Te niezwykle ekskluzywne włoskie klamki do drzwi są prawdziwą ozdobą wnętrz.

Sprawdzone włoskie marki i konkurencyjne młode firmy

Odwiedzając nasz sklep z klamkami można mieć pewność, że znajdują się tam wyłącznie najwyższej jakości okucia do drzwi i okien znanych włoski marek takich jak GhiDiNi czy DND, które mogą się pochwalić niezwykle długą tradycją i doświadczeniem w ich produkcji. Promujemy jednak także młodych producentów okuć, jakim niewątpliwie jest firma COMIT. Choć istnieje na rynku dopiero kilkanaście lat, to produkty tej marki w niczym nie odbiegają jakością od konkurencji i są warte uwagi.