"Historia projektu jest dla nas ważna. Szukamy archetypu - idealnego charakteru i osobowości obiektu - i interpretujemy go we współczesny sposób".

 

Christian i Michael Sieger

POTĘŻNA DYNAMIKA UZYSKANA POPRZEZ POŁĄCZENIE NAPIĘCIA ZE SPOCZYWAJĄCĄ LINIĄ PROSTĄ

 

Zainspirowana skrzydłami ptaka, klamka LEAF LIGHT ma delikatny filigranowy charakter z doskonałą rozpoznawalnością marki. Projekt tworzy połączenie pomiędzy zakrzywionym dolnym konturem i poziomą górną linią. Cylindryczna szyjka przechodzi w poziomy profil uchwytu i kończy się łagodnym łukiem. Dłoń spoczywa wygodnie na poziomej powierzchni klamki, podczas gdy kciuk znajduje orientację na ukośnie ściętej przedniej powierzchni. Całość klamki LEAF LIGHT tworzy subtelny i delikatny element na przednim panelu drzwi.

DELIKATNIE ZAOKRĄGLONY ZGODNIE Z ZASADAMI GEOMETRII

 

Klamka MINIMAL MODERN reprezentuje nowoczesną i współczesną interpretację klamki drzwiowej, dzięki czemu harmonijnie wtapia się w każde otoczenie mieszkalne. Ten architektonicznie minimalistyczny podstawowy kształt jest uroczo dopracowany miękkimi krzywiznami. Odnosi się to przede wszystkim do widocznej powierzchni i jest przejmowane przez tył, tworząc przyjemny i jednocześnie nieoczekiwany komfort chwytu.

RÓWNOLEGŁE LINIE I ZRÓŻNICOWANY DESIGN TRANSFERU

Klamka GRAPH prezentuje się elegancko i minimalistycznie. Jej prosty, geometryczny design wymaga formalnej relacji z drzwiami. GRAPH nie ukrywa się, lecz jest pewny siebie i powściągliwy. Ciągłe równoległe linie w widoku z góry kontrastują z surową krawędzią widocznej powierzchni, dzięki delikatnej krzywiźnie tylnej części klamki. GRAPH jest synonimem systematycznie nowoczesnego podejścia.

ZWYCIĘZCY DESIGNU

Bracia Christian i Michael Sieger, kreatywne umysły stojące za serią Sieger Design niemieckiego producenta klamek GRIFFWERK, należą do wielkich tej sceny. Ich ojciec, architekt, projektant produktów, malarz i kolekcjoner sztuki Dieter Sieger, zaszczepił w nich zamiłowanie do wyjątkowego wzornictwa. Czy to młodzieńcza, ponadczasowo nowoczesna seria porcelany dla Arzberg, czy ekskluzywna zastawa stołowa dla Fürstenberg Porzellan, czy wyznaczające trendy wzornictwo armatury łazienkowej Dornbracht lub mebli umywalkowych i wannowych Duravit, czy to szklanki dla Ritzenhoff, sztućce dla WMF lub przybory do pisania dla Lamy, wyrafinowany prysznic ogrodowy dla conmoto lub rodziny opraw oświetleniowych dla trilux, czy to stoisko targowe lub prezentacja marki - listę można by kontynuować do woli.

Podobnie jak przegląd nagród i wyróżnień, którymi dynamiczna firma rodzinna z siedzibą w Harkotten w Nadrenii Północnej-Westfalii niedaleko Münster jest honorowana od wczesnych lat 80-tych.

Znany duet projektantów zaprojektował kolekcję "Characters" dla rodzinnej firmy GRIFFWERK z siedzibą w Blaustein, niedaleko Ulm, która jest dostawcą wysokiej jakości okuć do drzwi szklanych oraz drzwi drewnianych. Obejmuje ona trzy bardzo zróżnicowane modele klamek, a także niezwykle wszechstronną skrzynkę zamka "Gate". Kolekcja ta otrzymała nagrodę iF product design award w 2014 roku. Wszystkie zwycięskie projekty klamek Griffwerk mają jedną wspólną cechę: konsekwentną redukcję. Przyglądając się szczególnym, unikalnym aspektom okuć drzwiowych, czyli prostej i surowej osobowość klamki "Graph", czarującej prezentacji klamki "Leaf Light", która opiera się na skrzydłach ptaka, lub eleganckiej i prostej  formie klamki "Minimal Modern" szybko staje się oczywista.

Dla firmy GRIFFWERK, czyli jednego z największych niemieckich biur projektowych, początkowym celem rozwoju były klamki do drzwi jako "narzędzie". Niezależnie od tego, czy okucie drzwiowe znajduje się we własnych czterech ścianach, czy w obiekcie publicznym lub komercyjnym - otwiera i zamyka pomieszczenia. Aby tak się stało, ludzie muszą postrzegać klamkę drzwiową oczami i ostatecznie obsługiwać ją ręką. W ten sposób do gry wchodzą percepcja i haptyka. Wreszcie, ogólny wygląd okuć i drzwi musi być odpowiedni, a ludzie muszą być w stanie się z nimi identyfikować.