podporki-do-polek

Wsporniki i podpórki do półek

Podczas urządzania pomieszczeń pojawia się problem wykorzystania miejsca a jednocześnie łatwej dostępności znajdujących się w nim rzeczy. Dobrze jest, jeśli przyjęty system jest możliwy do rozbudowy i ma jednolity wygląd zewnętrzny niezależnie od okresu w którym został wykonany. Najefektywniejszym sposobem zagospod...

Wsporniki i podpórki do półek

Podczas urządzania pomieszczeń pojawia się problem wykorzystania miejsca a jednocześnie łatwej dostępności znajdujących się w nim rzeczy. Dobrze jest, jeśli przyjęty system jest możliwy do rozbudowy i ma jednolity wygląd zewnętrzny niezależnie od okresu w którym został wykonany. Najefektywniejszym sposobem zagospodarowania powierzchni są półki wykonywane na wymiar. Wystarczy podpórka półki oraz półka z dopasowanego do reszty mebli materiału i funkcjonalny, praktyczny mebel jest gotowy. Jeżeli zdecydujemy się na taki wariant wystarczy stosować takie same podpory i półki, a wymóg jednolitego wyglądu zostanie zachowany. Zaletą takiej formy umeblowania jest możliwość realizowania jej własnoręcznie, np. w miarę pojawia się potrzeb, zwiększania liczby rzeczy. Podpórka pod półki jest elementem, który ma być ozdobą pomieszczenia a jednocześnie na tyle wytrzymały, aby przebywanie pod obciążymy półkami było bezpieczne. Co więcej, odpowiednio wykonana podpórka pod półkę będzie służyć przez długi czas, nie narażając przedmiotów znajdujących się na półce na upadek z wysokości. 

Podpórki meblowe - Mital

Nasz sklep ma w ofercie produkty firmy Mital, w tym również wysokiej jakości podpórki meblowe. Wykonane są one w dwóch rodzajach: do opierania na nim półki oraz wsuwania półki w szczelinę. Oba rozwiązania zostały sprawdzone w praktyce a technologia wykonania powoduje, że podpórki meblowe wolne od wad materiałowych i odpowiednio wytrzymałe. W każdym wariancie wspornik półki wykonany jest z metalu. Wykończony może być przy użyciu chromu (powierzchnia błyszcząca) lub niklu (powierzchnia satynowa). Cena elementu nie jest zależna od technologii pokrycia powierzchni. Podpórka meblowa zapewni bezpieczeństwo oraz stabilność mebli. 

Jak wybrać podpórki meblowe?

Podczas wybierania elementów prosimy zwrócić uwagę na to, że podpórka pod półki przystosowana jest do płyty lub deski o określonej grubości. Każdy wspornik półki ma dwa wykonania dopasowane do dwóch zakresów grubości półek. Przedział grubości jest znaczny bo rozpoczyna się od 5 mm w przypadku podpórki RM35, a kończy na 50 mm w przypadku podpórki o symbolu RM30. Ponieważ wszystkie elementy mają identyczne pokrycia niezależnie od konstrukcji mechanicznej, istnieje możliwość wykonanie i półeczek filigranowych (np. na ozdoby) oraz masywnych (np. na książki czy segregatory). Na uwagę zasługuje fakt, że po zamontowaniu półki nie widać w jaki sposób wspornik został zamontowany do ściany oraz jak została do niego przytwierdzona półka. Taki montaż podpórki pod półki zapewnia schludny i estetyczny wygląd. 
Więcej