Prawidłowo urządzone wnętrze powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe. To właśnie dlatego podczas aranżacji salonu, kuchni czy sypialni warto zwrócić uwagę na to, aby wszystkie elementy wyposażenia harmonizowały ze sobą. Pozwoli nam to stworzyć spójną całość, która sprawi, że przebywanie w danym pomieszczeniu stanie się prawdziwą przyjemnością. Wśród istotnych (a często niestety lekceważonych) akcesoriów wskazać możemy między innymi uchwyty do mebli. Dzięki nim nawet stara komoda może zyskać wyjątkowy blask i stać się centralnym punktem w pokoju. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak dobrać uchwyty meblowe. 

Nowoczesne uchwyty meblowe o prostym kształcie

Każdy z nas, kiedy aranżuje własne cztery kąty, marzy o tym, aby zachwycały one nie tylko wygodą, ale także prezentowały się niczym pomieszczenia z modnych magazynów wnętrzarskich. Obecnie w wielu domach i mieszkaniach króluje minimalizm. Wiąże się on przede wszystkim z modą na wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, gdzie prostota i naturalne kolory grają pierwsze skrzypce. Wszędzie tam możemy spotkać proste formy i gładkie powierzchnie. Zasada ta dotyczy również uchwytów meblowych.

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się podłużne uchwyty relingowe. Wyróżniają się prostym kształtem, a ponadto prezentują się bardzo dyskretnie. Doskonale nadają się jako uchwyty do mebli kuchennych, ale możemy je wykorzystać także w meblach biurowych, szafach, komodach bądź szafkach pod telewizor. Warto podkreślić także różnorodność wariantów, jeżeli chodzi o sam sposób montażu. Wymienione uchwyty mogą być bowiem montowane w poziomie, w pionie lub na skos.To bardzo dobra opcja dla miłośników stylu nowoczesnego. Takie uchwyty meblowe o prostym kształcie najlepiej pasują do białych mebli z połyskiem, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Wśród najmodniejszych kolorów dominują oczywiście chrom oraz stal. 

Gałki meblowe - elegancja i minimalizm  

Kolejnym popularnym wyborem są gałki meblowe. Te uchwyty od lat cieszą się szczególnym powodzeniem, a to dlatego, że na rynku znajdziemy mnóstwo ich rodzajów. W ten sposób bez trudu możemy je dopasować nie tylko do konkretnego mebla, ale również stylu wnętrzarskiego. Będę idealnym rozwiązaniem dla miłośników tradycji, którzy ukochali sobie drewniane meble. Gałki meblowe to prawdziwa biżuteria dla naszej szafy, komody czy meblościanki.

Jeżeli zależy nam na tym, aby podkreślić elegancję pokoju, to koniecznie postawmy na gałki w kolorze starego srebra, antycznego brązu lub złota. Mogę one mieć gładką powierzchnię lub być misternie zdobione, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie luksusu. Obok nich koniecznie należy wspomnieć o gałkach meblowych  ze szkła. To bardzo ciekawa opcja, którą z całą pewnością pokochają zwolennicy glamouru. Podsumowując - gałki meblowe to nieśmiertelna klasyka, która nigdy nie przemija. Bez problemu dopasujemy je do niemal każdych mebli, jak również preferowanego stylu.

Jakie uchwyty do mebli wybrać?

Jak już zostało wspomniane, uchwyty do mebli powinny być z jednej strony prawidłowo dopasowane do konkretnego mebla (szafy, szafki nocnej czy komody), a z drugiej do dominującego we wnętrzu stylu. Wydaje się oczywiste, że duże uchwyty będą źle wyglądać z niewielkimi meblami i odwrotnie. Powinniśmy pamiętać, że uchwyty meblowe powinny współgrać nie tylko z wielkością frontu, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane. 

Uchwyty meblowe to taki sam element dekoracyjny jak obrazy czy stojące figurki, dlatego również one powinny harmonizować z wystrojem. W klasycznych wnętrzach, gdzie główną rolę grają drewniane meble, idealne będą tradycyjne gałki w brązowym, złotym czy srebrnym kolorze. Minimalistyczna przestrzeń z pewnością będzie dobrze wyglądać, jeżeli znajdą się w niej proste, podłużne uchwyty do mebli, które podkreślą nowoczesny styl.