Na przestrzeni kilku lat białe drzwi stały się wnętrzarskim hitem i śmiało można powiedzieć, że zdominowały obowiązujące trendy. Nowoczesne, a zarazem eleganckie drzwi pasujące do wnętrz o klasycznej estetyce, urządzonych w stylu modernistycznym czy postindustrialnym, doskonale sprawdzające się w minimalistycznych wnętrzach. Białe drzwi, podobnie jak każde inne wymagają jednak najważniejszego dodatku czyli klamki. Klamki do białych drzwi mogą nadać im zupełnie nowego charakteru, jednocześnie doskonale uzupełniając aranżację naszego domu.

Klamki do białych drzwi – design i rozmiar

Jaka klamka do białych drzwi będzie najlepsza pod kątem designu? Na początku należy zaznaczyć, jakie mamy możliwości. Na rynku znajdziemy klamki z długim szyldem, wersję z szyldem krótkim oraz stylowe gałki, które doskonale pasują do stylu glamour. Jako, że drzwi te cechują się minimalizmem – nawet jeśli zdobią je żłobienia – to klamki do białych drzwi powinny nieco kontrastować i podbijać ich minimalistyczny styl. Jako klamki do białych drzwi doskonale sprawdzą się te o nowoczesnym wyglądzie. Proste, nieco masywne klamki do białych drzwi będą strzałem w dziesiątkę z prostego powodu – nadadzą charakteru minimalistycznym skrzydłom drzwiowym, a atuty tychże klamek zostaną uwydatnione przez co staną się one swoistą ozdobą naszego wnętrza. Klamka do białych drzwi z krótkim szyldem świetnie sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym, skandynawskim i postindustrialnym. 

Jakie klamki do białych drzwi jeszcze dobrać? Oczywiście te z długim szyldem! Klamki z długim szyldem nieco wysmuklą pod kątem wizualnym nasze drzwi, szczególnie jeśli są one nieco większe. Długi szyld klamki do białych drzwi nada im ciekawego designu, wprowadzając ciekawy element dekoracyjny. Takie zestawienie świetnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w klasycznej stylistyce, a także we wnętrzach zaaranżowanych w stylu loftowym.

Jaki kolor klamki do białych drzwi?

Zastanawiasz się jaki kolor klamki do białych drzwi będzie najlepszy? Odpowiedź może zaskoczyć, ponieważ niemal każdy! Białe drzwi czarna klamka to połączenie bardzo klasyczne i doskonałe do nowoczesnych wnętrz pod jednym warunkiem – w aranżacji muszą znajdować się również czarne elementy, na przykład uchwyty meblowe, czarne ozdoby czy ramy zdjęć. Wtedy uzyskamy spójny, wręcz doskonały efekt. 

Jaki kolor klamki do białych drzwi wybrać, jeśli oczekujemy delikatnego efektu? Klamki chromowane sprawdzą się tutaj doskonale! Połyskujące klamki w delikatnym kolorze nie będą się mocno rzucać w oczy, niemniej jednak będą doskonałą ale dyskretną ozdobą. Jednym z rozwiązań jest również postawienie na total look, czyli białe klamki do białych drzwi. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z bielą w naszym wnętrzu. Decydując się na takie rozwiązanie zadbajmy o dodatki i konstrukcje wnętrzarskie w kolorach, które nieco ożywią nasz dom. 

Do białych drzwi świetnie wpasują się również klamki w klasycznym złotym kolorze. Połączenie to nie zawodzi niemal nigdy – szczególnie, że do wyboru mamy kilka odcieni złotego koloru. Złoty kolor nada nieco elegancji i luksusu naszym drzwiom, a także wnętrzom. Warto jednak zadbać o to, aby nie był to jedyny akcent w kolorze złota w naszym domu – oczywiście z odpowiednim umiarem.